Umělé nehty se už několik let těší zvýšené oblibě. Vypadají hezky, jsou odolné a lze je vytvořit i v různých délkách. V neposlední řadě také dovedou dobře skrýt naše přírodní nehty, které nemusí mít požadovanou kvalitu. Jak si vyrobit umělé nehty doma? A jak je v případě potřeby zase sundat?
Influencerky a celebrity se často pyšní dlouhými a hezky upravenými nehty. Chození na nehty se tedy stalo nedílnou součástí životů i mnoha dalších smrtelnic, které se díky estetickým rukám cítí atraktivně a sebevědomě.
Jenže, návštěvy nehtařek nevychází zrovna levně. Když už navíc na nějakou šikovnou narazíte, na její práci se většinou nějaký čas čeká. A to, ve chvíli kdy potřebujete rychle upravit nehty na svatbu nebo na večírek, může být trochu na obtíž.
Nejlepší e-shopy s gelovými nehty
🥇 Ráj nehtů
🥈 Enii Nails
🥉 RUSCONA
- nejširší výběr
- 2600+ recenzí na Heuréce
- 95 % zákazníků doporučuje
- široký výběr
- 750+ recenzí na Heuréce
- 91 % zákazníků doporučuje
- široký výběr
- 900+ recenzí na Heuréce
- 92 % zákazníků doporučuje
Některé ženy to řeší tak, že si sadu na výrobu umělých nehtů koupí domů. Nejde ale vždycky o levnou investici a ne všechny dámy navíc vědí, co mají se všemi těmi nástroji správně dělat. V neposlední řadě také můžete tápat, jak umělé nehty, které jste si doma vyrobila, zase sundat. (Což se hodí vědět ve chvíli, kdy se vám při prvních pokusech něco nepovede.)
Jak na to?
Co jsou to umělé nehty?
Umělé nehty mohou mít různou podobu. Asi tou nejjednodušší variantou na doma jsou klasické nalepovací nehty, které si koupíte za pár korun v obchodě a pak si je připevníte speciálním lepidlem. Nevýhodou takových nehtů je ale to, že jejich tvar nemusí odpovídat tvaru vašeho nehtového lůžka. Použité lepidlo navíc může být dost agresivní, takže dojde k ještě většímu poškození vašich přírodních nehtů.
Pak také existují gelové nehty, které jsou v současné době hodně oblíbené. Mezi jejich lehké nevýhody však patří to, že se nedají bez speciální výbavy protáhnout do libovolně dlouhé délky. A pak ještě existují akrylové nehty, které mohou být i výrazně zdobené.
Ve všech případech jsou pak umělé nehty něčím, co zakryje přírodní nehet. Většina takových nehtů (pokud jsou dobře udělané) navíc celkem dlouho vydrží, takže si nemusíte každé tři až čtyři dny přetírat přírodní nehty čerstvou vrstvou opravného laku.
Jejich výhody a nevýhody
Ještě jednou zmíníme, že mezi hlavní výhody umělých nehtů patří delší výdrž. Můžete libovolně umývat nádobí v ruce nebo pracovat na zahradě a dobře udělané nehty to nějakou dobu vydrží. Také může jít o dobré řešení v situaci, kdy vaše přírodní nehty nemají požadovanou kvalitu. Umělé nehty také mohou být hezky ozdobené, takže s nimi dokážete udělat hodně parády.
Mezi potenciální nevýhody patří:
- Riziko odlomení umělého nehtu i s tím přírodním
- UV záření (při používání UV lampy)
- Riziko nákupu nekvalitních přípravků
- Delší doba učení (který lak přijde na jaký, jak nalepit špičku nehtu atd.)
- Cenová náročnost
- Postupné odrůstání
- Zhoršená kvalita přírodního nehtu
- Náročnější sundávání
Než se tedy rozhodnete domů koupit všechny manikérské potřeby, včetně drahých laků a lampy, brusek a dalších udělátek, pořádně si rozmyslete, jestli si na tuto disciplínu skutečně troufáte.
Návod na umělé nehty
V tomto návodu se spolu zaměříme na to, jak doma vyrobit hezké gelové nehty. Abyste byly při své misi úspěšné, neobejde se to bez několika základních potřeb.
Patří k nim:
- Pilník či bruska na nehty
- Šablona nebo tip na nehty (ten se hodí, pokud chcete nehty delší)
- Lepidlo na tipy
- Podkladovou bázi
- UV gel (na něj potřebujete lampu) nebo gel lak
- Štětec na gel
- Odmašťovač gelu
- UV/LED lampa
Přirozený nehet by se měl nejprve obrousit do požadovaného tvaru a zmatnit. Poté odstraňte obroušený prach. Zatlačte nehtové lůžko a naneste bázi. Poté naneste v tenké vrstvě gel a nehte ho vytvrdnout pod lampou. Poté naneste druhou vrstvu gelu a opět ho nechte ztvrdnout pod lampou. Právě v této chvíli se také mohou aplikovat různé ozdoby, které můžete mít na nehty připravené. Ke konci odstraňte lepkavý výpotek odmašťovačem a naneste na nehty závěrečný gel s leskem.
Jak odstranit umělé nehty?
Sundat gelové nehty je fuška, zvlášť, když nevíte, jak na to. Nejjednodušší bude, když na gelový nehet po jednom přiložíte kousek vaty nasáklý v odlakovači s acetonem a necháte ho chvíli působit. Aby se lak dobře sundaval, každý kus vaty na nehtu skryjte pod alobal. Po 10-15 minutách by mělo jít gel z nehtů snadno stáhnout. Poté si ale dejte alespoň jeden až dva týdny s nošením umělých nehtů pohov.
Jak správně pečovat o své nehty?
Aby byly vaše přírodní nehty co nejzdravější, nezanedbávejte kvalitu své vnitřní výživy. Vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu nehtů, vlasů a pokožky, které obsahují vitamíny skupiny B, vitamín E, zinek, pivovarské kvasnice, kolagen, přesličku rolní a mnoho dalších.
Také se snažte nehty chránit před úrazy a před negativními vlivy životního prostředí. Rozhodně nešlápnete vedle ani s pravidelnou aplikací zvláčňujícího krému na ruce.